Přeskočit na hlavní obsah

Jak vybírat nafukovací matraci pro občasné spaní

Každý z vás se jistě někdy ocitl v tíživé situaci. Nemít kam složit hlavu ve chvíli, kdy jste unavení je pro řadu lidí nepříjemná záležitost. Ocitnete-li se náhle i o víkendu na návštěvě, nemusíte si s přespáním díky matraci již dělat příliš velké starosti. Nafukovací matrace za vás problémy samy vyřeší, ostatně i ve chvíli, kdy se chystáte stanovat, pomůže doslova i během jedné vteřiny. Po příchodu odkudkoliv vám matrace může nabídnout slušné spaní kdekoliv. Stačí si jen vybrat. Lůžko se navíc může hodit i pro nečekanou návštěvu.



Nafukovací postel

Nafukovací postel běžné spaní nikdy nenahradí. Je třeba mít na paměti především dostatek spánku, který je pro tělo velmi důležitý. Nafukovací postel tvoří spíše jen jakousi dočasnou péči o vaše pohodlí. Pokud nemáte šanci ustlat si na pevném lůžku, pak vám přijde nafukovací matrace docela vhod.

Nafukovací postel využijete nejlépe v prostorách malých bytů. Uložit hosta není díky nafukovací matraci až takový problém. Po sfouknutí matrace navíc zabere tato vychytávka jen minimum místa. Ubytovat hosta tak nebude už nikdy na překážku. Jaké parametry by měla nafukovací matrace splňovat?

Nafukovací matraci můžete využít všestranně

Není od věci ji využít právě i na stěhování. Po příchodu do nového bytu často postrádáte pevné lůžko. Postačí rozložit matraci a problém je vyřešen. Pokud máte k vybrané matraci i kompresor, nebudete muset nafouknutím matrace ztrácet ani čas.  

Kvalitní matrace by však měla udržet vždy větší hmotnost. Měla by být tvořena z pevného a odolného materiálu. Semiš nebo velur bude příjemný vždy i na pouhý dotyk. Myslete proto nejen na váhu, kterou unese, ale i na materiál, který vám bude na dotyk kůže příjemný. 

Jakmile se pokožka bude lepit k povrchu, nebude vám matrace nikdy příjemná ani zejména v letních měsících. Vybírejte raději z řady osvědčených materiálů. Vhodná je i protiskluzová úprava. Chybět by neměl ani voděodolný materiál. 

Spodek matrace musí být zpevněný

Jakmile na vás bude nafukovací matrace působit takříkajíc fórově, je lepší vybrat vždy tu dražší, ale kvalitnější. Vždy dbejte na to, aby se nedala zlehka propíchnout či poničit. Spodek matrace by měl být vždy posílený.

Záležet bude i na samotné struktuře. Bude-li matrace vyrobena z více komor najednou, bude mít vždy záruku lepší stability. U lidí s vyšší váhou je stabilita matrace prvořadá. Vždy se zaměřte i na výšku matrace. Výška matrace by měla mí alespoň 40 cm. Hmotnost jednoho uživatele by se měla pohybovat nejlépe od 130 do 250 kilogramů. 

Co by nemělo ve výbavě nafukovacích matrací rozhodně chybět

Součástí nafukovací matrace by měl být i pohodlný nafukovací polštář. Pro případ přespání více než jedné noci je důležité především vaše pohodlí. Kompresor, pumpa, i opravná záplata patří mezi základní výbavu. Aby se vám matrace vždy pohodlně přenášela, neměla by chybět během cestování ani přenosná cestovní taška. 

Nejlevnější matrace seženete již za pár stovek. Ty jsou vyrobeny často z levnějších materiálů, ale jsou bez kompresoru. Nezapomeňte, že kromě kvality je důležitá také snadná údržba. Zbavte proto vaše nafukovací matrace prachu, roztočů, virů, případně i nezvaných škůdců, případně i náhle vzniklé plísně, či zápachu jako je například pot apod.  

Zdroje informací: https://www.habio.cz/magazin/jak-vybrat-nafukovaci-matraci

Náhledové foto: Pixabay

Autor: Lenka Straková

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zmrzlí muži: kdo jsou a proč jsou důležití pro zahrádkáře?

Pankrác, Servác, Bonifác. Jistě jste už někdy tato jména slyšeli. Jedná se o nejzmrzlejší muže na světě. A že s nimi nebývá příliš velká legrace ani na zahradě, by vám nejspíš mohly vyprávět i vaše babičky. Dejte proto dobrý pozor na kritická data, které mohou vašim květinám přinést i smrt. Ledoví muži mohou jít během květnových dní s teplotami i prudce dolů. Ranní mrazíky vás tak mohou připravit o veškerou úrodu.  Chraňte choulostivé plody Méně odolné rostliny je třeba chránit nejen před větrem, ale i nízkými teplotami, které přicházejí nejčastěji v období tří zmrzlých mužů. Sadaři o nich ví své, meruňky a další ovocné stromy proto dostatečně zajistěte, ukryjte je před zimou včas. I když se může zdát období zmrzlých mužů krátké, i tak hrozí riziko namrzlých větví a počínajících plodů. I tak se mnohdy nezadaří plody uchránit.  Deštivá Žofie Výrazné ochlazení, deštivé dny i nezvyklý mráz má na svědomí kromě tří mužů i deštivá Žofie, která umí s počasím na datum 15. kvě...

Plastové vidličky na záhonech? Mohou být překvapivě účinné

Také už vás nebaví vyhlížet z okna a odhánět lesní zvěř pokaždé, jakmile se ocitnou v blízkosti u vašich zeleninových záhonů? Vyzbrojte se proti nim hroty z vašich vidliček. Jsou účinnější než chemické postřiky a dost možná vás vyjdou i levněji. Přijít o vše, co jste doposud vypěstovali by byla opravdu velká škoda. Nastražte jim do cesty pasti dříve, než bude docela pozdě. Na každého škůdce existuje ochrana Pokud se vám zdá, že z úrodného pole mizí čím dál více cibulovin, je na čase se začít bránit. Zvěř umí být rychlá a mnohdy i velmi nenápadná. Často zvěř nezastaví ani pevný bytelný plot. Kořist je pro ně natolik lákavá, že ji dokáže zvěř zdárně zdolat i na několika pozemcích najednou. A nemusí se jednat jen o zvědavou srnku, nebo místního jelena.   Tu a tam se občerství i mlsný zajíc, nebo veverka. Plastové vidličky, které vám pravděpodobně zbyly z after party, zapíchněte bez ohledu na zvěř tam, kde je to potřeba. Dejte zvěři jasný signál , kam až do revíru...

Aby se vašemu fíkusu dobře dařilo: tipy na pěstování

Pokud chcete udržet fíkus v dobré kondici, pak byste měli vědět, že vlhkost u něj hraje prim. Není nic důležitějšího než vysledovat správnou teplotu a vlhkost. Aby vám listy neopadávaly, je tak zapotřebí fíkusům věnovat alespoň trochu pozornosti. Vaše babičky o tom kdysi věděly své. Jak správně o fíkusy pečovat? Vlhčete fíkusy i během zimy Fíkusy potřebují stálou vlhkost i stabilní teplotu. Bez podání pomocné ruky se s fíkusy můžete rovnou rozloučit. Buďte proto ke stavu vašich květin vždy pozorní. Radost vám potom udělají hlavně ve chvíli, kdy se řádně zazelení.  Nedovolte fíkusům být ve stresu I obyčejná zálivka hraje důležitou roli v tom, zdali listy fíkusů začnou opadávat či nikoliv. Dbejte vždy na správné množství vody. Zalévejte je nejlépe vodou dešťovou vždy v přiměřeném množství. Jakmile kořeny zasytíte vodou více než je zdrávo, můžete počítat spíše s úhynem či hnilobou kořenového systému. Listy začnou zprvu blednou a poté i žloutnout a opadávat. I fíkusy ...