Přeskočit na hlavní obsah

Jaké chyby dělají lidé při zařizování předsíně

Při vstupu do jakéhokoliv interiéru vás na první pohled zaujme vždy ze všeho nejdříve předsíň. Na první pohled se jedná o nenápadnou místnost, v níž by ale neměl chybět stylový funkční nábytek ani tmavá podlaha. Předsíň zaujme návštěvníky vždy jako první. Nemělo by zde chybět místo ani pro odklad bot, svrchních kabátů, nebo třeba zrcadlo v němž se chce vidět každý, kdo z domu opět vychází. Jaké nejčastější chyby lidé při zařizování předsíně dělají?



Klaďte důraz na funkčnost prvků

Velké masivní kousky nábytku do předsíně rozhodně nepatří. Vstupní prostor útulného salonku vyplňte raději stylovým a pohodlným sezením. V předsíni byste měli mít možnost se pohodlně obout i obléknout. Neměl by tedy v těchto prostorách chybět ani pohodlný věšák či skříňka na obuv.

Velkou roli hrají i barvy, které do předsíně zasadíte. Předsíně nebývají v mnoha interiérech nijak veliké, proto je třeba volit světlejší barvy. U podlah by měl být odstín barev naopak tmavší. Na podlaze je při nevlídném počasí vidět často hodně nečistot. Bílé kachle jsou proto v blátivém počasí zcela nevhodné. Vyberte do předsíně na zem raději tmavší barvy. Je důležité, aby podlaha v předsíni byla vždy dobře udržitelná. 

Před vstupem do interiéru vybavte místnost očistnými rohožkami. Zámkovou podlahu volte raději v tmavších odstínech. Zbytky nečistot z bot tak budou na podlaze méně vidět. 

Organizujte a vhodně plánujte 

Kam s botami tolika členů domácnosti? Pro větší přehlednost vám pomůže organizovaná skříňka na obuv. Zajistěte dostatek úložného prostoru úplně všem. O boty, které jsou zpravidla všude poházené, se často rychle zakopne, proto mějte na paměti i přehlednost. Myslete i na přihrádky pro čepice, šály a rukavice.

Proberte temnou chodbu vhodným osvětlením

Chodba by měla být vždy útulná, a tudíž i dobře prosvětlená. Světly zvýrazněte prvky jako je například krásný strop a barevné stěny. Ty do předsíně rozhodně patří. Nejvíce se hodí žlutá, nebo světle modrá. S vyváženým osvětlením bude vaše předsíň působit mnohem přehledněji. Nestane se vám tak, že za šera bude hledat druhou botu do páru. 

V předsíni je přelidněno

Koncentrace lidí se v předsíni po ránu vždy zvyšuje. Je třeba dbát na dostatečný prostor. Pořiďte k sezení proto více sedátek. Připravte k ruce na háček i dostatek deštníků či obouvátko. 

Zdi ošetřete nejlépe omyvatelnými tapetami

 Blátivé stopy z bot mohou při prudkém pohybu na zdech zanechat nevzhledné skvrny. Pomozte si kachlemi, tapetami nebo dřevěným obložením. Vaše předsíň bude díky tomu vypadat o mnoho útulněji. Vaše vybavení by mělo mít útulného ducha. Lavice na sezení vybavte pohodlnými dekami nebo polštáři. Na zdi nezapomeňte pověsit obrázky. Rozjasněte předsíň nevšedními vůněmi. Hodit se bude například sušená levandule. V představivosti se meze nekladou. Předsíň by měla pozitivně zapůsobit na každého. 

Zdroje informací: https://www.homeincube.cz/nezanedbavejte-predsin-chyby-ktere-delate-pri-jejim-zarizeni-a-jejich-snadna-naprava/

Náhledové foto: Pixabay

Autor: Lenka Straková

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zmrzlí muži: kdo jsou a proč jsou důležití pro zahrádkáře?

Pankrác, Servác, Bonifác. Jistě jste už někdy tato jména slyšeli. Jedná se o nejzmrzlejší muže na světě. A že s nimi nebývá příliš velká legrace ani na zahradě, by vám nejspíš mohly vyprávět i vaše babičky. Dejte proto dobrý pozor na kritická data, které mohou vašim květinám přinést i smrt. Ledoví muži mohou jít během květnových dní s teplotami i prudce dolů. Ranní mrazíky vás tak mohou připravit o veškerou úrodu.  Chraňte choulostivé plody Méně odolné rostliny je třeba chránit nejen před větrem, ale i nízkými teplotami, které přicházejí nejčastěji v období tří zmrzlých mužů. Sadaři o nich ví své, meruňky a další ovocné stromy proto dostatečně zajistěte, ukryjte je před zimou včas. I když se může zdát období zmrzlých mužů krátké, i tak hrozí riziko namrzlých větví a počínajících plodů. I tak se mnohdy nezadaří plody uchránit.  Deštivá Žofie Výrazné ochlazení, deštivé dny i nezvyklý mráz má na svědomí kromě tří mužů i deštivá Žofie, která umí s počasím na datum 15. kvě...

Plastové vidličky na záhonech? Mohou být překvapivě účinné

Také už vás nebaví vyhlížet z okna a odhánět lesní zvěř pokaždé, jakmile se ocitnou v blízkosti u vašich zeleninových záhonů? Vyzbrojte se proti nim hroty z vašich vidliček. Jsou účinnější než chemické postřiky a dost možná vás vyjdou i levněji. Přijít o vše, co jste doposud vypěstovali by byla opravdu velká škoda. Nastražte jim do cesty pasti dříve, než bude docela pozdě. Na každého škůdce existuje ochrana Pokud se vám zdá, že z úrodného pole mizí čím dál více cibulovin, je na čase se začít bránit. Zvěř umí být rychlá a mnohdy i velmi nenápadná. Často zvěř nezastaví ani pevný bytelný plot. Kořist je pro ně natolik lákavá, že ji dokáže zvěř zdárně zdolat i na několika pozemcích najednou. A nemusí se jednat jen o zvědavou srnku, nebo místního jelena.   Tu a tam se občerství i mlsný zajíc, nebo veverka. Plastové vidličky, které vám pravděpodobně zbyly z after party, zapíchněte bez ohledu na zvěř tam, kde je to potřeba. Dejte zvěři jasný signál , kam až do revíru...

Aby se vašemu fíkusu dobře dařilo: tipy na pěstování

Pokud chcete udržet fíkus v dobré kondici, pak byste měli vědět, že vlhkost u něj hraje prim. Není nic důležitějšího než vysledovat správnou teplotu a vlhkost. Aby vám listy neopadávaly, je tak zapotřebí fíkusům věnovat alespoň trochu pozornosti. Vaše babičky o tom kdysi věděly své. Jak správně o fíkusy pečovat? Vlhčete fíkusy i během zimy Fíkusy potřebují stálou vlhkost i stabilní teplotu. Bez podání pomocné ruky se s fíkusy můžete rovnou rozloučit. Buďte proto ke stavu vašich květin vždy pozorní. Radost vám potom udělají hlavně ve chvíli, kdy se řádně zazelení.  Nedovolte fíkusům být ve stresu I obyčejná zálivka hraje důležitou roli v tom, zdali listy fíkusů začnou opadávat či nikoliv. Dbejte vždy na správné množství vody. Zalévejte je nejlépe vodou dešťovou vždy v přiměřeném množství. Jakmile kořeny zasytíte vodou více než je zdrávo, můžete počítat spíše s úhynem či hnilobou kořenového systému. Listy začnou zprvu blednou a poté i žloutnout a opadávat. I fíkusy ...