Přeskočit na hlavní obsah

K čemu je dobrá voda po vaření vajec?

Ze skořápek vajec se během vaření uvolňují velmi cenné látky. Málokdo o tomto zázraku ví. Zchlazenou vodu z vajec proto nikdy nevylévejte. Uchovejte ji, bude se vám hodit na kořeny rostlin i na vaše vlasy. Obsahuje spousta cenných látek, které potřebuje naše tělo, ale i kořeny pokojových rostlin. 



Na ocet i sůl zapomeňte

Vejce vařte pouze bez přidaných kuchyňských ingrediencí. Nepřidávejte do hrnce sůl, ani ocet. Kyselý ocet ani slaná sůl by zemině ani pokožce příliš neprospěly. Vodní lázeň, kterou lze získat pomocí vaření vajec je vhodná zejména při lámání nehtů. Díky vyššímu obsahu vápníku lze nehty více zpevnit. Ruce mějte proto zanořené v odstavené vodě pravidelně, jedině tak mohou být vaše nehty pevnější, bez třepení a lámavosti. 

Posilněte kořenový systém

Ze skořápek se během procesu varu uvolňuje spousta cenných minerálních látek. Ty mohou posloužit nejlépe jako přírodní hnojivo. Mineralizovanou vodu uchovejte nejlépe při pokojové teplotě. Vodním roztokem zalijte nejlépe růže, hortenzie anebo levandule. Všechny tyto květiny rádi uvítají dostatečný příjem vápníku. Vápník napomůže nejen ke správnému růstu květin, ale i k zástavě šíření hniloby. Voda obohacená vápníkem se vám bude hodit také na rajčata, bazalku, nebo třeba petržel. U bylinek posílí zásadně jejich chuť i vůni. 

Na zašlé hrnce

Vytvořila se vám na dně hrnců nevzhledná mapa zašlých nečistot? Voda z převařených vajec se o to postará. Zásaditá voda rozpustí nečistoty už po pár hodinách. Pokud necháte hrnce přes noc odmočit, ráno je postačí umýt běžným čistícím prostředkem na nádobí. 

Boj proti slimákům

Scezená voda z vajec pomůže i v boji proti škůdcům. Pokud nechcete přijít o pěkné hlávky zelí, či šťavnaté saláty, zalijte záhony zchlazenou vodou převařenou přímo z vajec. Aby mohla mít zálivka ještě silnější efekt, přidejte k ní najemno nadrcené vaječné skořápky. Po slimácích tak nezbude často ani památka. 

Na krásu

Pokud nemají vaše vlasy žádný lesk a pružnost, a navíc se i snadno při rozčesávání i lámou, pak je vhodné jim trochu pomoc. Vlasy po běžném umytí oplachujte tímto připraveným roztokem. Dodejte pokožce hlavy hořčík, mangan, zinek, a navíc i blahodárný vápník.

Zdroje informací: https://irecept.cz/po-uvareni-vajec-vodu-uz-nikdy-nevylejete-do-drezu-jeji-pozitivni-ucinky-vas-prekvapi/

Náhledové foto: Pixabay

Autor: Lenka Straková

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zmrzlí muži: kdo jsou a proč jsou důležití pro zahrádkáře?

Pankrác, Servác, Bonifác. Jistě jste už někdy tato jména slyšeli. Jedná se o nejzmrzlejší muže na světě. A že s nimi nebývá příliš velká legrace ani na zahradě, by vám nejspíš mohly vyprávět i vaše babičky. Dejte proto dobrý pozor na kritická data, které mohou vašim květinám přinést i smrt. Ledoví muži mohou jít během květnových dní s teplotami i prudce dolů. Ranní mrazíky vás tak mohou připravit o veškerou úrodu.  Chraňte choulostivé plody Méně odolné rostliny je třeba chránit nejen před větrem, ale i nízkými teplotami, které přicházejí nejčastěji v období tří zmrzlých mužů. Sadaři o nich ví své, meruňky a další ovocné stromy proto dostatečně zajistěte, ukryjte je před zimou včas. I když se může zdát období zmrzlých mužů krátké, i tak hrozí riziko namrzlých větví a počínajících plodů. I tak se mnohdy nezadaří plody uchránit.  Deštivá Žofie Výrazné ochlazení, deštivé dny i nezvyklý mráz má na svědomí kromě tří mužů i deštivá Žofie, která umí s počasím na datum 15. kvě...

Plastové vidličky na záhonech? Mohou být překvapivě účinné

Také už vás nebaví vyhlížet z okna a odhánět lesní zvěř pokaždé, jakmile se ocitnou v blízkosti u vašich zeleninových záhonů? Vyzbrojte se proti nim hroty z vašich vidliček. Jsou účinnější než chemické postřiky a dost možná vás vyjdou i levněji. Přijít o vše, co jste doposud vypěstovali by byla opravdu velká škoda. Nastražte jim do cesty pasti dříve, než bude docela pozdě. Na každého škůdce existuje ochrana Pokud se vám zdá, že z úrodného pole mizí čím dál více cibulovin, je na čase se začít bránit. Zvěř umí být rychlá a mnohdy i velmi nenápadná. Často zvěř nezastaví ani pevný bytelný plot. Kořist je pro ně natolik lákavá, že ji dokáže zvěř zdárně zdolat i na několika pozemcích najednou. A nemusí se jednat jen o zvědavou srnku, nebo místního jelena.   Tu a tam se občerství i mlsný zajíc, nebo veverka. Plastové vidličky, které vám pravděpodobně zbyly z after party, zapíchněte bez ohledu na zvěř tam, kde je to potřeba. Dejte zvěři jasný signál , kam až do revíru...

Aby se vašemu fíkusu dobře dařilo: tipy na pěstování

Pokud chcete udržet fíkus v dobré kondici, pak byste měli vědět, že vlhkost u něj hraje prim. Není nic důležitějšího než vysledovat správnou teplotu a vlhkost. Aby vám listy neopadávaly, je tak zapotřebí fíkusům věnovat alespoň trochu pozornosti. Vaše babičky o tom kdysi věděly své. Jak správně o fíkusy pečovat? Vlhčete fíkusy i během zimy Fíkusy potřebují stálou vlhkost i stabilní teplotu. Bez podání pomocné ruky se s fíkusy můžete rovnou rozloučit. Buďte proto ke stavu vašich květin vždy pozorní. Radost vám potom udělají hlavně ve chvíli, kdy se řádně zazelení.  Nedovolte fíkusům být ve stresu I obyčejná zálivka hraje důležitou roli v tom, zdali listy fíkusů začnou opadávat či nikoliv. Dbejte vždy na správné množství vody. Zalévejte je nejlépe vodou dešťovou vždy v přiměřeném množství. Jakmile kořeny zasytíte vodou více než je zdrávo, můžete počítat spíše s úhynem či hnilobou kořenového systému. Listy začnou zprvu blednou a poté i žloutnout a opadávat. I fíkusy ...